Kalp Sağlığı (Kardiyo) Check – Up

Özellikle ailesinde erken yaşta (50 yaşın altında ) kalp hastalığından ölümler olan ya da sebebi açıklanmamış ani kayıplar bulunan kişiler, yaşları ne olursa olsun yaşamları boyunca en az bir kez kalple ilişkili bir check-up çalışması yaptırmalıdır. Bu sayede ani ölüme yol açabilecek kalp yapısında, doğumsal kaynaklı bir rahatsızlık olup olmadığı anlaşılabilir, kalp damarlarında erken yaşta oluşabilecek bir tıkanmaya neden var mı? Ailesel kolesterol yüksekliği ya da damar içinde pıhtı oluşmasına yatkınlık gibi bir durum mevcut mu? gibi önemli soruların yanıtı da alınabilir.

Tetkikler sonucu normal sınırdaysa, 40 yaşına kadar benzer check-up tetkiklerinin 5 yılda bir yapılması, 40 yaşından sonra ise, kalp damar hastalığı açısından risk faktörü taşıyan, ailesinde birinci derece akrabalarında kalp hastalığı olan, sigara içen, tansiyon ve kolesterol yüksekliği, şeker hastalığı olan ve stresli işlerde çalışan kişilerde de check-up’ı yılda bir defa yaptırmaları önerilmektedir.

Süper Erkek Check-Up (40+)

Check-up kısaca insan sağlığında bir sorun olup olmadığını ortaya çıkaran bir teşhis ve tedavi yöntemidir. Check-up normalde her yıl düzenli olarak yapılması lazım olan bir uygulamadır. Genellikle özel hastanelerce verilen bu hizmet ücretli bir hizmet olduğundan insanlar fazla yaptırmamaktadır. Ancak; rahatsızlığı hedef alan, normal muayeneler sadece belirli bölgelere yönelik yapıldığından, başka bir bölgede başlayan hastalık gözden kaçabilmektedir. Bu durumlarda ancak Check-up sayesinde teşhis konulduğu bilinmektedir.

Kişinin günlük hayatında herhangi bir şikayeti olmasa bile bünyesinde halen bulgu vermeyen bir çok hastalık başlamış olabilir. Bir hastalığın erken teşhisi tedavi sürecinde oldukça yararlı olmaktadır. 40 yaş üzerinde bu risk daha fazla olduğundan bu yaşlar ve sonrasında check-up yaptırmak daha önemlidir.

Check-up yapılması sayesinde birçok insan ilerleyen dönemlerde oluşabilecek ve önceden başlamış olan hastalıklardan kısa bir zaman içerisinde kurtulup  sağlığına kavuşmuştur.

Süper Bayan Check-Up (40+)

Kaliteli bir yaşam sağlamak için yapılması gerekenlerin en başında; sağlıklı ve düzenli beslenmek, sağlığı bozan kötü alışkanlıklardan (sigara, alkol vs.) uzak durmak ve düzenli sağlık kontrolleri yaptırmak gelir.

Sağlıklı iken yaptıracağınız sağlık kontrollerinin önemi büyüktür. Çünkü böylece, var olan bir hastalığı erken teşhis etmiş ve önlem almak için geç kalmamış olursunuz. Düzenli sağlık kontrolü yaptırmak için uzmanların önerisi ise, Check up’dır.

Check up yaptırmak için yaşınızın ilerlemesini beklemenize hiç gerek yok. ancak 40 yaş sonrasında belirli hastalıklardaki oranların artması nedeni ile daha dikkatli davranılmalıdır.

VIP Erkek Check-Up

Check up, sağlıklı bireylerin genel durumlarının değerlendirilmesi ve henüz şikayete yol açmamış olası bir hastalığın tarama ile erken tanısının konulmasıdır. Belirli periyotlarda düzenli olarak yaptırılacak check up’la birçok hastalık erken dönemde tespit edilip önlem alınabilir, tedavi masrafları büyük oranlarda azaltılır ve makro cerrahi müdahaleye gerek kalmadan, en az risk ile olası hastalıklar tedavi edilebilir.

Günümüzde Tıp’ta amaç, hastalık ortaya çıkmadan önce gerekli önlemleri alarak, kişinin sağlıklı kalmasını sağlamaktır. Hastalık ortaya çıktıktan sonra tedavisi çok daha masraflı ve zor olmaktadır. Hiçbir belirti vermeden ve hastada hiçbir şikayete neden olmadan ilerleyen, öte yandan beyin, kalp, böbrekler gibi hayati organlara da zarar veren hipertansiyon ve diyabet gibi hastalıklarda da yine erken dönem tanı ve düzenli tedavi önemlidir.

VIP Bayan Check-Up

Check-up, belli aralıklarla yapılan genel sağlık kontrolüne verilen isimdir. Hiçbir hastalığınız yoksa da özellikle 35 yaşınızdan sonra sağlığınızı korumanız ve hastalıkları erken fark edebilmeniz için her yıl düzenli olarak check-up yaptırmak gereklidir.

Hastalıkların, özellikle kronik hastalıkların hemen hepsinin belirtisiz ya da günlük yorgunluk ve sıkıntılara bağlı olduğu düşünülen hafif belirtilerle seyrettiği bir dönem vardır. Organların kullanım kapasitelerine bağlı olarak bazen kalıcı hasarlar ve belirtiler yaşanabilmektedir. Sağlığınız bu sürece girdiğinde; bu noktadan sonra çözümler çok daha pahalı ve zor olmaktadır. Daha sonra ortaya çıkacak bir hastalığın ya da var olan riskin erken tanısında check-up programlarının önemi çok büyüktür.

Hastalık ortaya çıkmadan önce gerekli önlemleri alarak kişinin sağlıklı kalmasının amaçlandığı check-up programları bireyin yaşam süresi ve yaşam kalitesi açısından son derece önemlidir. Yapılan basit bir kan tahlili ile kalp hastalığı riski tespit edilebilmekte, küçük birkaç tetkikle kanser gibi ciddi hastalıklar başlangıç aşamasında fark edilebilmektedir. Bu nedenlerle en az yılda bir kez uzman kişiler tarafından genel check-up taraması yaptırılmalıdır.

 ” Sağlığınız için önceliğiniz check-up , Check-up için önceliğiniz Medipol Esenler Hastanesi. ”