Protetik

Diş Tedavisi

Anabilim Dalı

Diş dizisindeki ya da ağız içindeki yumuşak dokularda oluşan kayıpların oluşturduğu konuşma, işlev ve kötü görüntünün yarattığı sorunları, bunların protez lerle tedavi yöntemlerini, tedavide kullanılan materyalleri inceleyen bilim dalıdır. Aynı zamanda eklem ve çenenin kapanış hareketlerini (oklüzyon) incelemektedir.

Yrd.Doç.Dr. Yeşim Ölçer US

 

Yrd.Doç.Dr. İpek İŞCAN

protez

about_small_1

Pedodonti

Anabilim Dalı

Çocukların ağız, diş ve çevre dokularında ortaya çıkan sorunları, çürük önleyici yöntemleri, diş tedavilerini ve bu tedavilerde kullanılan materyalleri inceleyen bilim dalıdır.

Uzm.Dt. Aliye Tuğçe GÜRCAN

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Anabilim Dalı

Ağız, diş ve çevre dokularda görülen hastalıkları (kist, tümör v.b.), oluşumlarını, çene eklemi sorunlarını, ve ağız içerisinde cerrahi müdahale gerektiren tüm işlemleri, kullanılan yöntemleri ve maddeleri inceleyen bilim dalıdır.

Uzm.Dt. Serap GÜLSEVER

oral-cerrahi

perio

Periodontoloji

Anabilim Dalı

Dişi çevreleyen (sement, periodontal ligament, alveol kemiği ve dişeti) yapılarda oluşan hastalıkların teşhisi, bu hastalıkların önlenmesi, mevcut hastalıkların tedavilerini, tedavi sonucu elde edilen sağlığın uzun süre korunması için yapılması gerekenleri inceleyen bilim dalıdır.

Uzm.Dt. Nurcan ALTAŞ

Endodonti

Anabilim Dalı

Diş pulpasını ilgilendiren hastalıklar ve bunların tedavilerini inceleyen bilim dalı.

Yrd.Doç.Dr. Didem EKİZ

 

Uzm.Dt. Fatma ERMİŞ

endodonti

ortodonti

Ortodonti

Anabilim Dalı

Dişlerin ve çenelerin birbirleriyle ilişkilerini, kapanışlarını, dişlerin ve çenelerin gelişimini hareketlerini inceler, dişsel ve iskeletsel bozuklukların tedavisini, kullanılan yöntemleri ve maddeleri inceleyen bilim dalıdır.

Yrd.Doç.Dr. Delal Dara KILINÇ

Diş Hastalıkları ve Tedavisi

Anabilim Dalı

Dişlerde çürük, kırık v.b. nedenler oluşan madde kaybının tedavi yöntemlerini ve dişleri çürükten korumak için kullanılan materyalleri inceleyen bilim dalıdır.

Uzm.Dt. Burcu GÖZETİCİ

 

Dt. Sevgi ALAGÖZ

diagnoz

oraldiagnoz

Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi

Anabilim Dalı

(Oral Diagnoz)

Ağız, diş ve çevre dokularının hastalıklarının belirtilerini, tanı koyma yöntemlerini, ve bunların güvenirliliğini inceleyen bilim dalıdır.

Dt. Sevinç ÇETİNKAYA