“Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi!”

— Kanuni Sultan Süleyman

Enfeksiyon Hastalıkları

Enfeksiyon Hastalıkları uzmanlık dalı, tıp fakültesi sonrasında 5 yıllık eğitim gerektiren bir branştır. Mikrobik hastalıkların en önemli ve en büyük işareti ateşdir. Ateşi olan her hastanın gitmesi gereken bölüm Enfeksiyon Hastalıkları Polikliniğidir. Enfeksiyonu olan hastaların en iyi şekilde değerlendirilmesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı tarafından yapılabilir.

Enfeksiyon Hastalıkları Polikliniğinde tedavi edilen diğer şikayet ve durumlar şunlardır: boğaz ağrısı, aksırık-burun akıntısı, öksürük-balgam, idrarda yanma, sık idrara çıkma ve idrara sıkışma, sarılık, hepatit taşıyıcılığı, ayağa yada vucudun herhangi bir yerine paslı metal batması, kene ısırması, köpek, kedi, vb. hayvanlar tarafından ısırık yada tırmalanma halleri, ishal, paraziter hastalıklar, döküntüyle seyreden bazı hastalıklar ve cilt enfeksiyonlarıdır. Bu hastalık ve durumların bir çoğunda ateş olmayabileceği de akılda tutulmalıdır.

HANGİ HASTALIKLARLA İLGİLENİR?  NELER YAPAR?

İnfeksiyon hastalıkları, eski adıyla “intaniye”, mikroorganizmaların neden olduğu hastalıkların tanı ve tedavisi ile uğraşan uzmanlık alanıdır. Tüm dünya ülkelerinde infeksiyon hastalıkları en sık görülen hastalıklardır.

İlgilendiği konular: Enfeksiyon, Bağışıklık, İmmünite, Dizanteri, Çiçek hastalığı, Kuşpalazı, Difteri, Grip, Sarılık, İshal, Kabakulak, Kuduz, Mantar, Şarbon, Tenya, Tifo, Tetanoz, Uyuz, Veba, Zona hastalıklara enfeksiyon hastalıkları bölümü bakar.

ENFEKSİYON HASTALIKLARI POLİKLİNİĞİ ÇALIŞMA ÇİZELGESİ
  Haftanın Günleri
Doktor Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar
Uzm.Dr. Selda AYDIN 08:30 – 17:30 08:30 – 17:30 08:30 – 17:30
**Uzmanlarımız bazı cumartesi günleri tam gün çalışmaktadır**

Doktorun, müdahalede olması, izin veya cumartesi tam gün çalışmaları konusunda bilgi almak için,

Lütfen randevu merkezini arayınız.

Telefon: 0 212 440 1000

Doktorlar

 • Uzm.Dr. Selda AYDIN

  Uzm.Dr. Selda AYDIN

    ESENLER MEDİPOL
  BİLGİ →
 • ***

     ESENLER MEDİPOL


  BİLGİ →

0-212-440-1000

ACİL DURUMLAR İÇİN